O nás

Jsme rodinná zemědělská firma s již 25letou tradicí.

Po celý rok Vám dodáváme chutné a kvalitní brambory.

V naší nabídce najdete také obiloviny, cibuli a česnek.

Zobrazit mapuAktuální ceník a odrůdy

Jsme rodinná zemědělská firma, která pěstuje brambory v okolí Chlebovic. Záleží nám na tradicích, kvalitě našich produktů a spokojenosti našich zákazníků.  Již 27 let pro Vás pěstujeme brambory, které v běžném obchodě nekoupíte. S použitím minimálního množství chemických látek se snažíme respektovat přírodu a zdraví našich zákazníků.

Příběh Libora Janečky a Lenky Chovancové

Aneb Vše o založení Chlebovických brambor

V Chlebovicích, jedné z vůbec nejstarších obcí v regionu, která je nyní součástí města Frýdek-Místek, sedlačil již dědeček Libora Janečky. Za totality rodina obhospodařovala pouze malý záhumenek, kde pěstovala právě brambory. K práci na poli byl Libor vedený odmala a zcela přirozeně mu tak byl vštěpován vztah k půdě. Nu a povedlo se. Hned po revoluci se vedle zaměstnání na šachtě začal věnovat i hospodaření. Kromě menšího chovu mléčných krav se již tehdy zaměřil na pěstování brambor a v roce 1993 Libor nasadil první 2,5 ha brambor. Mezi tehdy nasazené odrůdy patřily Karin, Koruna a Sante.

Ve stejném roce dostal Libor také od tehdejšího JZD v Palkovicích navrácenou zemědělskou půdu. V tu dobu již vlastnil traktor Zetor 40-11. A aby mohl půdu náležitě obstarat, koupil si postřikovač a půjčoval si stroje na sázení a kultivaci půdy. Sám si vyrobil plečku, podrejvák, ohrnováky a za pomoci celé rodiny, chlebovických důchodkyň a 35 účnů z Frýdecko-Místeckého zemědělského učiliště je k 9. říjnu sklidil a následně sám prodával.

Rok 1993 byl opravdu úrodný a Libor prodal úctyhodných 586 metráku brambor. Proto se rozhodl v roce 1994 zasadit pouze 0,6 ha brambor. To byl však opačný extrém a sklizeň brambor byla velmi rychle hotová a i přes to, že 1 kg brambor stálo 20 Kč a více, byly brambory už na podzim prodané a tak Libor pro loňské zákazníky sháněl brambory, aby ji měl vůbec co nabídnout.

V roce 1995 bylo nasazeno 5 ha a o rok později již 6 ha. To si pak Libor koupil první kombajn, který si přivezl z krachujícího družstva na Znojemsku. Vývoj ploch v 90. letech byl poměrně stabilní. Až v roce 2003 bylo poprvé zasazeno 15 ha a to sázečem babosedem. V roce 2007 se již pak Libor chlubil 22 ha půdy. Tento rok byl také vyjímečný tím, že zde poprvé přišla na brigádu Lenka Chovancová i se svými dětmi.

Spolupráce s Lenkou vedla k rozvoji celé firmy a započala novou éru firmy Chlebovické brambory. Naší firmy, tak jak ji znáte dnes. Co se týče Znojemského kombajnu, ten nám vydržel až do roku 2008, kdy byl nahrazen novým profesionálním dvouřádkovým sklízečem Grimme. Stávající plnění do beden přímo z kombajnu tak vystřídala nová příjmová linka.

V průběhu let jsme nakupovali další potřebné stroje, které nám dnes značně usnadňují naši práci. Zvyšovalo se také množství půdy, kterou jsme osadili našimi bramborami. V roce 2010 to bylo 54 ha a v roce 2018 dokonce 68 ha půdy. V témže roce jsme také jako velká bramborová rodina oslavili 25. výročí založení Chlebovických Brambor.

Za úspěch Chlebovických brambor, které se v několika posledních letech staly osvědčenou značkou a díky své kvalitě také významným pojmem mezi spotřebiteli, obchodníky i pěstiteli, vděčíme právě Vám, naši milí zákazníci. Děkujeme.

Chlebovické brambory se řadí k nejkvalitnějším bramborám Moravskoslezského kraje. Jedná se o domácí brambory, které jsou pěstovány v oblasti okolo Chlebovic pouze s nezbytně nutným použitím chemických přípravků na ochranu rostlin proti škodlivým činitelům. Pěstitelé mají za cíl dodávat zákazníkům jen nejkvalitnější brambory, které jsou nesrovnatelné s běžně prodávanými v obchodech a kolem cest. Věhlas Chlebovických brambor přesahuje české státní hranice, zákazníci se s nimi mohou setkat např. v italské Modeně, v Londýně či při charterových letech. Brambory lez zakoupit přímo u pěstitelů s možností dovozu po domluvě a na farmářských trzích ve Frýdku-Místku.

Asociace regionálních značek

Naše dodávka

Věděli jste, že za jednu sezónu ujede naše dodávka stejný počet km jako je obvod rovníku?

Farmářské trhy

Každoročně se na Vás s milým úsměvem těšíme na Farmářských trzích ve Frýdku-Místku a Ostravě.

Náš rozvoz

Necháte-li si naše brambory doručit až k Vám domů, s velkou pravděpodobností je doveze právě Naše Lenka ve svém oranžovém autě.

Náš tým

Libor Janečka st.

Libor Janečka st.

Majitel

Michal Janečka

Michal Janečka

Služby Zákazníkům

Lenka Chovancová

Lenka Chovancová

Rozvoz / Eshop

Libor Janečka ml.

Libor Janečka ml.

Služby Zákazníkům

Petr Slavík

Petr Slavík

Gastro rozvoz, Služby zákazníkům

Petr Prokop

Petr Prokop

Služby Zákazníkům

Karolína Křížová

Karolína Křížová

Web a Online Marketing

>200

HEKTARŮ PŮDY

17

odrůd brambor

25

let zkušeností

3000

tun  brambor

Jaká je naše nabídka?

5 kg pytel našich červených brambor

Brambory

Vyzkoušejte oblíbené brambory z Chlebovic. V nabídce máme konzumní, sadbové, krmné a také výběrové brambory.

Balení 5 kg žluté cibule

Sezónní nabídka

V sezóně v naší nabídce naleznete také kvalitní cibuli a poctivý český česnek od našich pečlivě vybraných dodavatelů. Přijďte ochutnat kvalitu.

Balení 5 kg žluté cibule

Obilniny

Zakoupit u nás můžete také naši kvalitní českou pšenici.

Balení 5 kg žluté cibule

Naše služby

V průběhu celého roku nabízíme velkobchodní rozvoz a E-shop NašeLenka. Dále poskytujeme základní zemědělské a výkopové práce na Vašem pozemku.

Připravujeme pro vás nové prostory, děkujeme za Vaši trpělivost. ❤

Vážení zákazníci, neustále se snažíme vylepšovat nejen naše produkty a služby, ale také místo, kde nás najdete. Myslíme na Vás a máme velké plány, na které se již brzy můžete těšit. Do té doby, prosíme o trpělivost s probíhající rekonstrukcí a úpravami, které by Vám...

Prodej certifikovaných sadbových brambor zahájen

Přijďte si k nám vybrat Vaši oblíbenou odrůdu nebo si nechte s výběrem odborně poradit. Nabízíme žlutoslupké i červenoslupké odrůdy.

Univerzální bramborové těsto na knedlíky, knedlíčky a taštičky

Již naše babičky a prababičky věděly, jak vytvořit velice chutné a vydatné jídlo, které zasytí dospělé příbuzenstvo, ale neodmítnou ho ani ti nejmladší šťouralové. Věděly také, jak si toto vaření usnadnit. K přípravě výborných pokrmů nepotřebovaly desítky kuchařek a 100 receptů. Stačil jim jen jeden univerzální, ten jeden Pravý, který si zapisovaly do své ručně psané kuchařky a který dokázaly obměnit tolikrát, že by Vás ani nenapadlo, že použily stejný jednoduchý a základní recept.

Pin It on Pinterest

Share This